Drogi Krzyżowe

„Jeśli  ktoś chce iść za Mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyż i niech mnie naśladuje.” – cytat znany, jak „Ojcze nasz”, ale nie dla każdy zdaje sobie sprawę z powagi rady Jezusa. Młodzi ludzie w Korzennej starają się nam ten nakaz możliwie jasno przybliżyć. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek, o godzinie 20:00 organizowane są Drogi Krzyżowe. Prowadzi je młodzież i do młodzieży głównie są one kierowane. 

Czytaj więcej: Drogi Krzyżowe

Jasełka 2014

Tak jak i przed rokiem, młodzież pod czujnym okiem ks. Zbigniewa przygotowała Jasełka. W tym roku wybór padł na "Jasełka na wesoło". Nasze przedstawienie było dedykowane pamięci naszemu zmarłemu proboszczowi, śp. Stanisławowi Gancarzowi.

Czytaj więcej: Jasełka 2014

Wigilia 2013

Niedziela 22.12.2013r. była dniem naszego spotkania wigilijnego. Przybyło na nią sporo gromadka osób. Również swoją obecnością zaszczycili nas księża: ks. proboszcz Tadeusz, ks. Zbigniew, ks. Roman, oraz nasz diakon Rafał. Wspólna modlitwa, życzenia, kolędowanie, oraz oczywiście jedzenie, wprowadziła Nas w nastrój zbliżających się świąt. 

Czytaj więcej: Wigilia 2013

Okaż mi Boże miłosierdzie swoje - pieśń

"Okaż mi Boże miłosierdzie swoje" piękna pieśn wychwalająca Boże miłosierdzie.
Znajdziecie tutaj tekst, oraz wykonanie. Zapraszam i zachecam do posłuchania, i nauczenia się tekstu.
Pieśń będziemy śpiewać na peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, która będzie 4 Maja 2014r.

Czytaj więcej: Okaż mi Boże miłosierdzie swoje - pieśń

Nocne czuwanie: „Rio - Nowy Sącz – Kraków”.

W nocy, z 7 na 8 grudnia 2013 roku, Korzeńska młodzież pod opieką ks. Zbigniewa,  po raz kolejny udowodniła, że od snu, odpoczynku, weekendowego imprezowania czy leniuchowania, ważniejszy jest dla nich rozwój duchowy. Uczestniczyliśmy w spotkaniu przygotowującym do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016r. Po raz kolejny zerwaliśmy noc dla Jezusa!

Czytaj więcej: Nocne czuwanie: „Rio - Nowy Sącz – Kraków”.