Jasełka 2014

Tak jak i przed rokiem, młodzież pod czujnym okiem ks. Zbigniewa przygotowała Jasełka. W tym roku wybór padł na "Jasełka na wesoło". Nasze przedstawienie było dedykowane pamięci naszemu zmarłemu proboszczowi, śp. Stanisławowi Gancarzowi.

Przygotowania do jasełek trwały 2 miesiące. Podczas prób nie zawsze wszystko układało się dobrze, ale daliśmy radę. Po przygotowaniu całego przedstawienia, skompletowaniu strojów, ogarnięciu sfery technicznej i próbie generalnej przyszedł czas na przedstawienie.

Jasełka nasze - jak zaznaczał ks. Zbigniew na rozpoczęciu każdego przedstawienia - dedykowane były pamięci, zmarłego przed rokiem, naszego proboszcza śp. Stanisława Gancarza.

W naszej parafi oglądać można było jasełka trzykrotnie. W niedzielę 5.01.2014, w poniedziałek - św, Trzech Króli - 6.01.2014, oraz w niedzielę 12.21.2014.
Występowaliśmy również gościennie w Rzepienniku zaproszeni przez ks. proboszcza, za co serdecznie dziękujemy!

Jasełka można było podzielić na kilka scen:
-> na początku prolog i śpiew naszej wersji piosenki - Bałkanica.
-> Scena I - Archanioły, zagubiony Aniołek i Diabły.
-> Scena II - Pasterze, "Czorny" i budzenie przez Archanioły. Po tej scenie kolędowanie.
-> Scena III - Herod i jego goście: Śmierć i Diabły.
-> Scena IV - Trzej królowie i Żydzi wędrujący do szopki, obrona szopki przed diabłami - zakończenie Happy Endem.
-> Zakończenie i wspólne kolędowanie.

W Jasełkach udział wzięli:
Archanioł Michał - Rafał Jasiński
Narrator I - Paulina Bajerska
Narrator II - Marek Pękała

Kolędy śpiewali:
Justyna Świerad, Renata Grygiel, Paulina Widlak - oraz na akordeonie grał Piotr Świerad.

Gorące podziękowania dla naszego reżysera, scenografa i kierownika czyli księdza Zbigniewa. Bez Ciebie by nic nie wyszło - Dziękujemy!  :-)

Dostępne są zdjecia oraz nagranie z naszych występów! Zainteresowani niech pytają w zakrystii.
Dziękujemy Kindze Nikiel(fotograf), oraz Panu Wiesławowi Widlak(kamerzysta), za pomoc w uwiecznieniu Jasełek!

Dziękujemy wszystkim którzy pomagali upięknić nasze przedstawienie! Dziękujemy wszystkim za przybycie, za miłe słowa i każdy przejaw życzliwości. No i nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich za rok!