Ognisko integracyjne - Krościenko N/D

W ostatnią niedzielę czerwca (30.06.2013), wybraliśmy się do Krościenka nad Dunajcem. Zostaliśmy bowiem zaproszeni na ognisko przez siostrę Lucynę ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Tamtejsza młodzież przygotowała dla nas poczęstunek oraz różne atrakcje: śpiew przy ognisku, tańce, grę w piłkę, siatkówkę.

 

Na początku naszej wyprawy odwiedziliśmy naszych południowych „sąsiadów” - Słowację. Naszym przewodnikiem był ks. Zbigniew. Nasza wycieczka stała się dosłownie szybkim spacerem – niestety w deszczu – więc całe nasze ognisko zapowiadało się nieciekawie. Jednak po dotarciu na miejsce przestało padać, a nawet wyszło, chyba specjalnie dla nas, słońce. Oprócz niego, przywitała nas siostra Lucyna wraz z księdzem Januszem (wikarym) oraz młodzież z miejscowej parafii. Po rozpaleniu ogniska, podczas pieczenia kiełbasek, zaczęliśmy śpiewać różne pieśni i piosenki przy nastrojowych dźwiękach gitary. Później część osób poszła grać w piłkę nożną, inni w siatkówkę a pozostali siedzieli przy ognisku ciągle śpiewając. Po pewnym czasie jednak, śpiew przeniósł się na boisko – gdzie śpiewaliśmy, ale również zaczęliśmy tańczyć! Przy czym bawiliśmy się świetnie!

 

Niestety – jak wiadomo wszystko co dobre, co piękne – szybko się kończy. Zbyt szybko. Tak i w tym wypadku, musieliśmy zostawić nowo poznane, niesamowite osoby i wracać do domów. Jednak tych wspaniałych wspomnień, tej cudownej atmosfery zabawy wychwalającej Boga  nikt nam nie odbierze. Takie spotkania są bardzo budujące więc pewnie będą kolejne, na które z niecierpliwością czekamy. 

 

Galeria