Saletyńskie Dni młodzieży

W dniach 8-13 lipca odbyło się Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: "Wiaryg(ł)odni". Korzenną reprezentowało 26 osób.

 

 

Każdy dzień rozpoczynaliśmy jutrznią, potem było śniadanie, konferencja z "gościem dnia" w której każdy mógł zadać swoje pytanie. Później uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej. Następnie jedliśmy obiad. Po obiedzie różnie spędzaliśmy czas: czasami wspólnie uczyliśmy się tańców, czasami graliśmy w siatkówkę, bawiliśmy się w różne zabawy, a czasem omawialiśmy ważne tematy podczas spotkań "w trawie". Następnie przychodził czas na kolejnego gościa, który opowiadał nam historię swojego życia, dawał świadectwo wiary, dzięki czemu doświadczaliśmy bogactwa różnorodności Bożej łaski. Po kolacji, do Dębowca przyjeżdżały różne zespoły, które w swoich utworach nawiązywały do ważnych nam wartości. Czasami kołysaliśmy się w rytmach reggae, innym razem szaleliśmy przy dźwiękach ostrego rocka, toteż słuchaliśmy ujmującego koncertu uwielbienia. Różnorodność repertuaru sprawiała, że każdy znalazł coś dla siebie.
Wieczorem wracaliśmy się autobusami do przydzielonych noclegów. W naszym przypadku była to szkoła w Jaśle.

Specyficznym dniem był wtorek - dzień pojednania. Każdy punkt tego dnia przygotowywał nas do sakramentu pokuty. Wielokrotni uczestnicy MSSM w Dębowcu mówili: "Dębowiec bez tutaj przeżytej spowiedzi traci swój sens". Punktem kulminacyjnym Dębowca jest piątkowe uwielbienie Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie (monstrancja miała wysokość 4 metrów, a hostia miała średnicę ok. 20 cm). Przez głęboką adorację doświadczyliśmy obecności Boga, jako Ojca, który dotyka naszych serc, odpuszcza grzechy, leczy rany.

Zachęcamy do udziału w kolejnym MSSM w Dębowcu :)

Autorzy:
R(G+W)+PW

 

P.S
Poniżej podajemy linka z którego dowiecie się m.in. jakie zespoły grały w Dębowcu, kto prowadził konferencje, nagrania z tych konferencji i relacje z każdego dnia w Dębowcu ;)

http://spotkania.saletyni.pl/

 

Galeria zdjęć ze strony Saletynów:
Galeria