RIO w Nowym Sączu

W nocy z 27/28 września 2013 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, organizowane było nocne czuwanie. Czuwanie to nosiło nazwę "RIO w Nowym Sączu". 
Myślą przewodnią było nawiązanie do światowych dni młodzieży które miało miejsce w Rio de Janerio, które prowadził papież Franciszek.
Mimo iż było ciasno, momentami zimno, nie było miejsc siedzących - została podłoga - to i tak wszyscy wrócili zadowoleni z poświęconej nocy dla Jezusa.
 
 'Coś wam powiem. Wiecie, czego oczekuję po tych Światowych Dniach Młodzieży w Rio?
Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. 
Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice.
Żeby odrzucił ziemską powłokę, wygodę, klerykalizm, żebyśmy przestali zasklepiać się w sobie.' - papież Franciszek
 
Chcąc kroczyć za słowami papieża Franciszka, wypowiedzianych podczas Światowych Dni Młodzieży - członkowie naszej grupy apostolskiej uczestniczyli w spotkaniu "Małe RIO" w kościele świętego Kazimierza w Nowym Sączu. Nocne czuwanie odbyło się 27/28 września 2013r.
Hasłem przewodnim były słowa : „ABY BÓG ZABŁYSNĄŁ W NASZYCH SERCACH” (2 Kor 4,6).
Spotkanie ewangelizacyjne rozpoczął o godzinie 21:00 wspólnie wyśpiewany Apel Jasnogórski, a zakończenie stanowiła uroczysta Eucharystia, która rozpoczęła się o godzinie 3:00.
Każdy z nas miał możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.
W czasie czuwania m.in. wysłuchaliśmy świadectwa osób, które uczestniczyły w ŚDM, konferencji pt.: „Idźcie i czyńcie uczniami” (Mt 28, 19) oraz „Odwaga w walce duchowej”. Uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu.
Całość spotkania ubogacał śpiew scholii diecezjalnej. Chwilami było trudno i musieliśmy walczyć z pokusą snu, lecz wierzymy, że nasze skupienie i modlitwa zostały wysłuchane, bo jak mówił bł. Jan Paweł II :
" Czas poświęcony na modlitwę nigdy nie jest czasem straconym". Piękne było to, że aż tyle młodych osób podjęło się zerwania nocy dla Jezusa! Kościół pękał w szwach.
Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz weźmiemy udział w podobnym wydarzeniu, które ubogaca naszą wiarę. 
 
Organizatorem spotkania była młodzież z parafii św. Kazimierza wraz z ks. Januszem Faltynem.
 
 

Galeria