1. Misje Swięte 2020

2. Msze Św. z ok. pogrzebu

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub umieszczone są na podstawie prawa.

Zmarł śp. Ks. Jan Olchawski

Sty 03 2020

Zmarł śp. Ks. Jan Olchawski –emerytowany proboszcz parafii Siedliska Bogusz

                

3 stycznia 2020 roku zmarł śp. Ks. Jan Olchawski – emerytowany proboszcz parafii Siedliska Bogusz. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Jana do kościoła parafialnego w Siedliskach Bogusz w niedzielę (5 stycznia) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Siedliskach Bogusz w poniedziałek (6 stycznia) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

 

Urodził się 14 stycznia 1936 roku w Korzennej, jako syn Wojciecha i Marii z domu Gajkowska. Egzamin dojrzałości złożył w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 czerwca 1964 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Biesiadki (od 1sierpnia 1964 roku), Wojakowa (od 29 sierpnia 1966 roku), Borowa koło Mielca (od 21 czerwca 1971 roku) i Siedliska Bogusz (od 19 sierpnia 1975 roku). W dniu 16 października 1976 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Siedliskach Bogusz. Urząd proboszcza parafii Siedliska Bogusz pełnił do 20 sierpnia 2006 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 27grudnia 1979 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 23 grudnia 1987 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Będzie organizowany wyjazd z Korzennej na pogrzeb w poniedziałek - zgłoszenia na wyjazd  e-mailem lub w niedzielę w zakrystii.