Grupa misyjna

Lis 25 2017

W naszej parafii działa czynnie grupa misyjna. Warto wiedzieć, czym się zajmuje.

- wspólnie modlimy się za misje, misjonarzy i o powołania misyjne,

- śpiewamy piosenki o misjach,

- czytamy listy misjonarzy,

- na podstawie czasopism misyjnych ("Świat misyjny", "Misje dzisiaj") poznajemy kraje misyjne i sytuacje rówieśników w tamtych krajach,

- oglądamy filmy o tematyce misyjnej,

- uczymy się różnych form pomocy misjom i misjonarzom: przygotowujemy kolędę misyjną w parafii, nabożeństwa misyjne, różne zbiórki na cele misyjne).

Warto uczestniczyć w grupie misyjnej! W ten sposób uczysz się otwartości na potrzeby innych. Pomagając innym, pomagasz sobie!

"Misje bowiem odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowe uzasadnienie i nowy entuzjazm" Św. Jan Paweł II

ks. Roman

Posłanie kolędników misyjnych