Trzeźwy sierpień

Lip 29 2017

"Przypomnijmy podstawową zasadę apostolstwa trzeźwości: przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich. Prosimy więc o sierpniowy dar abstynencji w poczuciu odpowiedzialności za los wszystkich Polaków." - zwraca się w tegorocznym apelu o trzeźwy sierpień bp Tadeusz Bronakowski - Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Miesiąc sierpień jest miesiącem, w którym w naszej Ojczyźnie modlimy sie o trzeźwość Polaków oraz składamy dobrowolny dar abstynencji od alkoholu. Zachęcamy, aby nie zabrakło nam odwagi, do podjęcia tej ofiary - czy to w intencji naszej osobistej trzeźwości, ale i trzeźwości innych, naszych bliskich, jak i tych, których nie znamy, a którzy mają ogromny problem z uzależnieniem od alkoholu.  Pamiętajmy też o rodzinach, które wiele cierpią z powodu alkoholizmu ojców, matek, czy dzieci.

"Dlatego prosimy, pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Dajcie dobry przykład zwłaszcza najmłodszym, którzy powinni widzieć, że można spędzać wolny czas bez picia." - możemy przeczytać w tegorocznym Apelu.

Niech miesiąc sierpień będzie miesiącem trzeźwości i w naszej Parafii.