Poświęcenie pojazdów

Sie 03 2016

Samochód to rzecz, w której człowiek XXI wieku, spędza wiele czasu i przemierza tysiące kilometrów. Dlatego tak ważne jest, aby potrafił bezpiecznie podróżować, by dotrzeć do zamierzonego celu. Poświęceine pojazdów i błogosławieństwo kierowców jest więc bardzo ważne dla wszystkich użytkowników dróg. A używa je przecież każdy z nas. Dlatego 24 lipca miało miejsce poświęcenie pojazdów oraz błogosławieństwo ich użytkowników, aby zawsze mądrze korzystali z nich, bezpiecznie podróżowali i z rozsądkiem kierowali swoimi samochodami.

Niech Boża Opatrzność czuwa nad kierowcami, a św. Krzysztof otacza ich swoją opieką.

Modlitwa kierowcy:

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę,
bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka.

Ty jesteś Dawcą Życia - proszę Cię przeto,
spraw bym nie stał się przyczyną śmierci tych, którym Ty dałeś życie.

Zachowaj, o Panie, wszystkich którzy będą mi towarzyszyć
od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków.

Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich
i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości.

Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski,
mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

Fotorelacja: