Triduum Paschalne 2016

Mar 26 2016

Przeżywamy czas Triduum Paschalnego. To czas szczególny w roku liturgicznym, w którym uczestniczymy, wspominając najważniejsze zbawcze wydarzenia, jakich dokonał nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Wieczernika, uczestnicząc w Mszy Wieczerzy Pańskiej. Jest to dzień ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy Św. odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.

W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Św. Odprawiana jest śpiewana droga krzyżowa oraz  Liturgia Wielkiego Piątku. Rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Fragment Męki Pańskiej z Wielkiego Piątku: