OGŁOSZENIA PARAFII MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W KORZENNEJ

15 Niedziela Zwykła    14-07-2019

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i o 16:00

2.Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na remont kościoła także podziękowanie dla tych wszystkich którzy ofiarowali różne dary na stół plebański z okazji odpustu oraz w innych okolicznościach. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. W tym tygodniu Msza Św.:

Poniedziałek 6:30,

Wtorek       6:30,

Środa         6:30,         18:00

Czwartek    6:30

Piątek         6:30,

Sobota        6:30,

Niedziela    7:00,  9:00,  11:00,  16:00

Wtorek     - Liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

Środa        - Nowenna do Matki Bożej i Msza Św. o 18:00

Czwartek   - Wspomnienie Szymona z Lipnicy

Sobota       - Wspomnienie Św. Małgorzaty – patronki Nowego Sącza

Niedziela    - Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

- Odpust ku czci Św. Kingi w Wojnarowej – suma o 11:00

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mateusz Klimek z Korzennej z Aliną Tabaszewską z Korzennej

Radosław Hajdukiewicz z Hrubieszowa z Urszulą Ligęza z Korzennej

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

5. Błogosławieństwo pojazdów z ok. wspomnienia św. Krzysztofa będzie 28.07.2019 po Mszy o 9:00

6.W zakrystii jak zwykle do nabycia są  gazety, jest Promyczek Dobra i Mały Gość oraz  parafialny sok jabłkowy, prosimy o odnowienie prenumeraty.

7. Firma PV Energia Polska prosi o przekazanie zaproszenia na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości instalacji paneli fotowoltaicznych we wtorek 16 lipca w Urzędzie Gminy o 18:00

8. Intencje mszalne.

_____________________________________________________________

OGŁOSZENIA PARAFII MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ W KORZENNEJ

14 Niedziela Zwykła    07-07-2019

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i o 16:00

2. W tym tygodniu Msza Św.:

Poniedziałek 6:30,

Wtorek       6:30,

Środa         6:30,         18:00

Czwartek    6:30

Piątek         6:30,

Sobota        6:30,           10:00,   20:00

Niedziela    7:00,  9:00,  11:00,  16:00

Środa        - Nowenna do Matki Bożej i Msza Św. o 18:00

Czwartek   - święto Św. Benedykta – patrona Europy

Piątek         - Odwiedzimy chorych z sakramentami – proszę do środy zgłosić chorych w zakrystii. Od godz. 8:00 pojedzie 3 księży. Proszę uzgodnić pomiędzy sobą kto podwiezie księdza do poszczególnych domów.

Sobota       - wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta z Tropia

-Spowiedź przed odpustem 8:30-10:00 prosimy także przywieźć chorych

i starszych – dla nich specjalnie o 10:00 będzie Msza Św.

- Nabożeństwo Fatimskie o 20:00, Msza Św. i procesja Różańcowa.

Naszą Straż Pożarną prosimy o pomoc w zabezpieczeniu bezpieczeństwa podczas procesji na ulicy. Figurę Matki Bożej niosą strażacy.

Niedziela    - Uroczysty Odpust ku czci naszej patronki Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel – na sumie o 11:00 kazanie wygłosi ks. Józef Uryga – proboszcz ze Stróżnej.

Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, a szczególnie zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, kto może to w strojach z I komunii, chór parafialny i Straże  Pożarne. Prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia sztandarów i feretronów.

- Bardzo proszę aby przed odpustem wszyscy odwiedzili cmentarz, pomodlili się i zrobili porządki tam gdzie potrzeba.

Ponieważ jest to II niedziela miesiąca  składka przeznaczona jest na remont kościoła.

3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Fila z Mielca z Małgorzatą Oleksyk z Korzennej

Jakub Grochot z Korzennej z Wioletą Kogut z Janczowej

Krzysztof Kubisz z Korzennej z Klaudią Obrochta z Niecwi

4.We wtorek ks. Roman organizuje pielgrzymkę lektorów i ministrantów do Tuchowa w ramach odpustu. Po Mszy św. w Tuchowie zaplanowane jest Muzeum Przyrodnicze i Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Jeśli inne dzieci są chętne – można także się zapisać. Zgody dla rodziców są w zakrystii, koszt 10 zł. Wyjazd o 12:45 powrót ok 20:00

5. W jesieni mamy zaplanowane 2 pielgrzymki:

- Śladami Św. Kingi na Węgrzech 4-6.10.2019 z Przewodnikiem P. Witowskim – koszt będzie wkrótce podany.

- do Gietrzwałdu i Wilna 7-12.10.2019 z Biurem Pielgrzymkowym ITER koszt ok 1700 zł

Zapisy na obie pielgrzymki do 10 sierpnia, wpłaty później.

6. Centrum Kultury w Korzennej prosi o przekazanie zaproszenia na „Dni  Korzennej”.

W sobotę od 16:00, w niedzielę od 14:00. W sobotę nie zabraknie dobrej muzyki a w niedzielę gastronomi prezentowanej przez gwiazdy programu MasterChef i Koła Gospodyń Wiejskich , sportu a także humoru podczas Korzeńskiej Nocy Kabaretowej.

Szczegóły na plakatach.

7.W zakrystii jak zwykle do nabycia są  gazety, jest Promyczek Dobra i Mały Gość oraz  parafialny sok jabłkowy.

8. Intencje mszalne.

_____________________________________________________________