Pielgrzymi z Francji i festiwal "Trzy Kolory"

Lip 18 2016

38 pielgrzymów z Francji będzie ulokowanych na terenie parafii w Korzennej na czas Tygodnia Misyjnego, który poprzedzi główne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Przyjazd zagranicznych gości do naszej gminy przewidziano w czwartek, 21 lipca. W kolejnych dniach przewidziano wyjazdy m.in. do Wadowic, Oświęcimia, Bobowej, wieży widokowej w Bruśniku czy kościoła w Bukowcu. Tydzień Misyjny w niedzielę, 24 lipca zakończy Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej "Trzy Kolory" w amfiteatrze w Korzennej. Początek imprezy o godz. 14. W festiwalu weźmie udział również 12 pielgrzymów, którzy zamieszkają w Bobowej.

W programie jest koncert muzyki sakralnej i ludowej z udziałem: Grupy Wokalnej z Wojnarowej, scholi z Trzycierza, Siedlec i Janczowej, chóru Soli Deo Cantus z Lipnicy Wielkiej oraz występy Małych Lipniczan, a także Janczowioków.

Festiwal uzupełni plener artystyczny z wystawą twórców ludowych, degustacją potraw regionalnych. Pielgrzymi zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach rękodzielniczych oraz do prac nad stworzeniem wielofakturowego kolażu Światowych Dni Młodzieży.